Fotobudka. Od której godziny na wesele? Porady #1

Częstym pytaniem zadawanym przez Was jest:, „O której najlepiej wystartować z fotobudką. Odpowiedź brzmi … to zależy. W tym wpisie postaram się przedstawić, co należy brać pod uwagę podczas ustalania godziny startu pracy budki fotograficznej.

 

Na ile godzin wynająć fotobudkę?

By ustalić od której godziny dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie na ile godzin wynająć fotobudkę.

A na ile powinniśmy? Ile godzin jest optymalnie? Na ile przeważnie wynajmujecie budkę? To pytania padają równie często, co pytanie postawione w tytule wpisu. Tu sprawa jest nieco prostsza, ponieważ na podstawie naszego kilkuletniego doświadczenia oraz odrobinie matematyki możemy określić pewien wzór, który pozwoli Wam w sposób przemyślany wybrać odpowiedni pakiet godzinowy.

Cena Fotobudki w Krakowie

Teraz będzie trochę liczb dla ciekawych…można przewinąć

  • Przeważnie w jednej sesji wykonujemy 3 lub 4 zdjęcia.
  • Pomiędzy zdjęciami w sesji jest 7 sekund przerwy na zmianę gadżetów(również jest to optymalny czas opracowany przez nas na podstawie testów. Siedem sekund to wystarczająco dużo czasu na dynamiczną zmianę rekwizytów, nie za długo, dla tych, co decydują się na mniejszą różnorodność w kwestii przebrania)
  • Do czasu robienia zdjęcia należy również dodać:
    • Czas wydruku wraz z przetworzeniem przez oprogramowanie, który trwa około 15 sekund.

Część osób decyduje się na szablon z jednym zdjęciem wtedy jednak wydłuża się czas wydruku. Drukarka drukuje na raz dwa paski 5×15 cm lub jedno 10×15. W przypadku 10×15 na drugą odbitkę czekamy kolejne 15 sek.

  • Czas przygotowania/wyboru gadżetów/zwołania siostry, brat, taty, mamy i dziadkaJ
  • Druk dodatkowych kopii. Jeżeli jest większa grupa i grupa ta chce więcej odbitek to ten czas się wydłuża w zależności od ilości kopii. (Wydruk dwóch pasów lub jednego zdjęcia w postaci pocztówki to 15 sek.) . Przypominamy, że ta opcja jest u nas bezpłatna w przeciwieństwie do innych fotobudek, które albo nie oferują jej albo poobierają dodatkową opłatę za dodatkowe kopie.

Podsumowując: Jedna sesja trwa od 60 do 90 sekund … a dodajmy, że w wojsku nie jesteśmy i nikt musztry nie stosuje.

Tym sposobem możemy stwierdzić, że średnio 1h pozwoli na wykonanie 40-50 sesji.

Przejdźmy do liczby gości. Oczywiście to nie oznacza. 100 Osób / 50 sesji =2h.

Osoby robiące sobie zdjęcia solo są mniejszością. Ale część osób zrobi sobie zdjęcie z narzeczoną, mamą, tatą, kuzynem i dziadkami:) W końcu oto tu chodzi świetna zabawa = najlepsza integracja.

Dlatego na podstawie powyższych wyliczeń i doświadczeń proponujemy Wam, by na wesele do 80 osób wybrać pakiet 2h, wesele do 130 osób pakiet 3h. Jeżeli mamy powyżej komfortowo jest wybrać 4h. Na dużych weselach powyżej 200 osób najlepszą opcją jest 5h lub rozważenie wynajmu na całe przyjęcie – takie sytuacje wyceniamy indywidualnie.

O której godzinie wystartować?

Gdy znamy już odpowiedź na pytanie na ile godzin potrzebujemy wynająć fotobudkę możemy ustalić godzinę rozpoczęcia atrakcji na weselu. Gdy planujemy atrakcję warto się zastanowić, o której chcemy wziąć ślub oraz jak daleko jest kościół od sali. Msza w kościele trwa około godziny do tego czasu należy doliczyć czas na dojazd i składanie życzeń. Proponujemy by tak to wykalkulować by wesele rozpoczęło się około godziny 17:00. Goście weselni zjedzą obiad oraz wczują się w weselny klimat;), Wy zatańczycie pierwszy taniec.

Na parkiecie coraz więcej ludzi… humory dopisują jest… godzina 19: 00, można startować J

Tak, więc najwcześniej proponujemy wystartować z fotobudką około 2h po przybyciu gości na sale weselną. Zabawę proponujemy zaplanować tak by zakończyć ją przed północą, kiedy przeważnie zaczynają się oczepiny. Uwaga wszystkich gości wówczas skierowana jest na to, co dzieje się na parkiecie.

Jak wcześnie rezerwować fotobudkę oraz inne atrakcje?

Z naszą ofertę wystawiamy się na targach ślubnych i weselnych, rozmawiając z parami pytają nas, kiedy najlepiej rezerwować fotobudkę. Odpowiedź jest banalna. Jak się zdecydujecie, że chcecie ją mieć to jak najwcześniej! Oczywiście rozumiemy, że to pytanie nie jest tak dosłowne. Myślę, że to, co napiszemy poniżej jest tą informacją, którą pary chcą usłyszeć.

O harmonogramie wesela pisaliśmy w już w jednym z wpisów. Pierwszą rzeczą, jaką należy zarezerwować jest sala weselna, następnie jest kapela, później fotograf/kamerzysta, jeśli się na niego decydujecie. Oczywiście kolejność może być inna, jeśli np. zależy Wam na kapeli, która Was oczarowała. Wówczas wolne terminy na sali weselnej rozpatrujecie również pod kątem dostępności zespołu muzycznego. Gdy będziecie (albo już to macie za sobą) rezerwować powyższe usługi zorientujecie się, że miesiące od czerwca do września są najgorętszym okresem dla branży weselnej. To wtedy jest najtrudniej o termin na wymarzonej sali lub zabukowanie wybranej kapeli. Podobnie jest z atrakcjami. Wymienione miesiące mamy wypełnione w 100%. Natomiast poza najwyższym sezonem zdażają się weekendy, kiedy odpoczywamy od pracy lub wykonujemy zlecenia dla firm np. w okresie zimowym. Jeżeli macie wesele w wspomnianych letnich terminach musicie szybciej pomyśleć o wyborze fotobudki, baru i innych atrakcji. Im później tym trudniej będzie znaleźć firmę, która na wysokim poziomie wykona usługę. W tym miejscu należy wspomnieć, że jeżeli chodzi o fotobudki konkurencja jest duża, jednak firma firmie nie równa. Dobre firmy wyróżnia bardzo dobra, jakość wydruków, duża ilość gadżetów, które charakteryzują się oryginalnością i trwałością, estetyka budki itd. Te wybierane są, jako pierwsze. Podsumowując, jeżeli macie wesele w czerwcu, lipcu, sierpniu lub wrześniu. Pomyślcie o tym jak najszybciej. Jeżeli wesele odbywa się w innym terminie macie trochę więcej czasu. Nie macie co się bać rezerwacji na 2 lata do przodu, takie się zdarzają się równie często, co te na 12 miesięcy przed.

 

Słowem zakończenia. Start atrakcji najoptymalniej należy zaplanować najwcześniej 2h po rozpoczęciu wesela, zakończyć przed północą. Ilość godzin należy dobrać do liczby gości. Terminy od czerwca do września są najbardziej oblegane.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

 

 

 

Post by Imprezowy Raj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *