Jakie tło do fotobudki? Porady #2

 

Poprzedni wpis na temat ilości godzin fotobudki spotkał się z fajnym odbiorem, dlatego podjęliśmy decyzje, że naszym postanowieniem noworocznym będzie kontynuowanie pisania bloga. W pierwszej kolejności będą to wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, później może podzielimy się backstag’em naszej pracy. Ten wpis będzie poświęcony tłom do zdjęć. Jakie tła dostępne są na rynku, jakie jest nasze zdanie na ten temat oraz jakie tła wykorzystujemy. Niecierpliwym polecamy przeczytanie głównie ostatniego akapitu.

Tła rodzaje – plusy i minusy.

Tła winylowe

Zdecydowanie najczęściej spotykany rodzaj na rynku fotobudek. Największym plusem i powodem wykorzystania takiego tła jest możliwość nadrukowania dowolnej grafiki. Ważne by winyl był powlekany co będzie przeciwdziałało odbiciu lampy błyskowej, która powinna być w każdej wysokiej jakości budce fotograficznej.

Tła flizelinowe

Materiał jest ten wykorzystywany głównie do technologii green screen. Oczywiście nie oznacza to, że musi być zielony. Tła te są dużo tańsze niż tła winylowe. Bardzo dobrze absorbują błysk z lampy, natomiast nie ma możliwości naniesienie na nie nadruku.

Technologia Green screen polega na podmianie jednolitego tła na inne obraz cyfrowy zdjęcie/grafikę.

Tła materiałowe oraz materiałowo- cekinowe

fun wedding photo booth ideas

Bardzo popularne na zachodzie i w Stanach Zjednoczonych skąd przyszła do nas moda na Fotobudki. W formie czerwonego materiału lub świecącej cekinowej tkaniny. Fotki wyglądają naprawdę świetnie. Dodatkowo ładnie wyglądają na salach weselnych. Na pewno będziemy chcieli przetestować takie tło w tym roku.

 

Tła zaaranżowane

aranżacja tła ścianki do fotobudki

Nasze kilkuletnie doświadczenie w branży weselnej pokazuje, że podejście do organizacji wesela wśród par może być zupełnie odmienne. Niektóre pary są spontaniczne nie przywiązują uwagi do szczegółów, potrafią zorganizować duże wesele w 6 miesięcy. Inne natomiast lubią mieć dopięte wszystko na ostatni guzik i dopracowane wszystko maksymalnie jak się da. Jeśli jesteście z tych drugich i wiecie że chcecie mieć fotobudkę to rozważcie taką opcje. Tu jest mnóstwo możliwości : papierowe kwiaty, lampki, balony, drewno i wiele innych. Taka ścianka nie tylko spełnia rolę tła ale również świetnie wygląda. Czasami niewiele trzeba – do złotego tła dodać kwiaty lub lampki. Zresztą sprawdźcie sami. Garść inspiracji z Pinterest’a . Jeżeli, za dekoracje odpowiada u Was florystka pokażcie jej inspiracje na pewno coś wymyśli. Skonsultujcie tylko proszę z nami czy takie tło nie będzie sprawiało problemu dla lampy.

Czasami też sala weselna ma na tyle fajne ściany, że warto je wykorzystać np. sale w klimacie rustykalnym lub boho.

Inne

Wykorzystywane są również frendzelki, bibułki itp. Wykorzystywane są również dmuchane balony, lub ostatnio mini busy. Te pierwsze naszym subiektywnym zdaniem bardziej szpecą przestrzeń weselną, sprawdzają się jako ochrona przed deszczem w plenerze. Natomiast fotobudka na polu (do osób spoza małopolski – wejże daj spokój z tym dworem ;)) no to niekoniecznie jest najlepsze miejsce na weselu na fotobudkę, gdy parkiet jest wewnątrz

 

Jakie tła mamy?

Może Was to zdziwi ale posiadamy obecnie zaledwie 3 tła winylowe. Z czego dwa o tym samym wzorze. To z niego w 90% przypadków korzystamy! Owe tło kupiliśmy w mniejszej wersji 160 cm szerokości i był to strzał w dziesiątkę, dlatego gdy postanowiliśmy, że kupujemy tło o szerokości 3 metrów, by można było obsługiwać również dużo większe grupy stwierdziliśmy, że nie ma sensu kupowanie innego wzoru.

Skąd takie podejście? Wychodzimy z założenia, że tło jak sama nazwa wskazuje ma być tylko tłem. Na pierwszym planie maja być widoczni ludzie! Dlatego wszelkie wzorzyste tła oraz o intensywnych kolorach odpadają! Dzięki temu eksponujemy na zdjęciach ludzi i kolorowe gadżety. Tło musi być jasne i nie rzucać się w oczy. Przy większej ilości osób na zdjęciu będą widoczne jedynie fragmenty tła.

Oczywiście są pewne wyjątki od tej zasady. Pierwszym będą imprezy firmowe, gdzie branding jest ważny i tu do tematu podchodzimy bardzo indywidualnie . Drugim zaś wesela z bardzo wyraźnymi motywami przewodnimi, które np. nawiązują do hobby Pary Młodej. To ma sens! Zawsze jednak będziemy proponować jasne tła i najlepiej bez ostrych kształtów geometrycznych.

 

Pamiętajcie również, że zawsze istnieje możliwość zamówienia dowolnego tła. To koszt ok. 100 zł na allegro . No problem!

Tym „trzecim tłem” są paski w kolorach naszego logotypu. Było to nasze pierwsze tło z perspektywy czasu i doświadczenia możemy stwierdzić, że to nie była to najlepsza decyzja(W dodatku tło nie jest powlekane- widać odbity błysk nad głowami). No cóż… to różne doświadczenia sprawiają, ze ulepszamy ciągle swoją usługę. Porównajcie sami oba tła.

tło budka fotograficzna imprezowy raj

Jasne tło, o nieregularnych ostrych kształtach, prezentuje się dużo lepiej.

To tyle jeśli chodzi o tła winylowe.

Dodatkowo posiadamy green screen’a. Jednakże nie jesteśmy jego fanami. Technologia jest super ale przy fotobudce niekoniecznie, chyba, że ma to jakieś swoje uzasadnienie. By technologia fajnie zadziałała tło musi być równomiernie oświetlone. Musimy radzić sobie z cieniem rzucanym przez ludzi oraz natężeniem światła, które zmienia się z ilością osób. Zdjęcia wychodzą w słabszej jakości. Green screen fajnie się sprawdza gdy jest kreatywnie wykorzystany. Przykładowo na kinderbalu, gdzie każde dziecko będzie mogło wybrać tło z ulubionej bajki, lub na tematycznej imprezie z postaciami z komiksów Marvela itd.

 

Jesteśmy otwarci również na wszelkiego rodzaju, propozycje aranżacji. Polecamy je jednak robić w jasnym kolorze.

fotobudka green screen

fot. Przykład działania green screena. Widać pozostałe cienie oraz zielone krawędzie.

 

 

Inspiracje:

Znalezione obrazy dla zapytania gold backdrop photo booth aliexpress

Post by Imprezowy Raj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *